FritidsundervisningFind HoldFind hold i BrammingBogormenIT og medierKnallertkørekortKreativMusik og dramaSport og ActionRejserVærkstedFind hold i EsbjergBogormenIT og medierKnallertkørekortKreativMusik og dramaSport og ActionRejserVærkstedFind hold i RibeBogormenIT og medierKnallertkørekortKreativMusik og dramaSport og ActionRejserVærkstedFind hold på kategoriBogormenIT og medierKnallertkørekortKreativMusik og dramaSport og ActionRejserVærkstedFind hold på UgedagMandagTirsdagOnsdagTorsdagFredagLørdagSøndagKnallertkørekortFind hold på skole / stedAuraskolenBohrskolenComosskolenUngdomshuset BrammingUrbanskolenVadehavsskolenSignaturskolenSeminariehuset RibeKonfus EsbjergGrønningen 3 BrammingFortunaskolenNovrupskolenAlf Petersens atelierFotoværkstedet, HavnenGAME StreetMekkaYogaHusetUngdomsskolen EsbjergPraktisk InfoAfmelding af holdBrochure downloadFAQ: spørgsmål og svarFor personaleLærer loginAnsat i UngdomsskolenBlanketterLærerIntraKalenderInfo for undervisere 17/18ForsikringerElev infoLedige stillingerKontaktLedelseAdministrationServicemedarbejderOm osBestyrelsenVedtægterInternationale projekter2007 - Cheboksary2008 - European Week2009 - Out of the boxTjernobyl august 2010Ledige stillingerLov om UngdomsskolerVision 2016VærdierUngdomsskolens historieSmart projektUngdomsskolens politikker10. KlasseEUD 1010 Klasse (US10)P-KlassenStudie 10Skoleåret 2017SkolelivLinjerFag og timetelEUD 10Brug af ITBrobygning og praktikOSOSkolerejserLinksUddannelsesvejledningVejledningBrobygning og praktikKontaktNyhederPersonaleDagundervisningFind Klasse8. - 9. klasseHeltidsundervisning - De små holNovrupskolenPraktisk InfoUU vejledningKarakterer m.mFor personaleKontakt
Kreativ
Her finder du alle hold inden for kategorien kreativ
 
Esbjerg Ungdomsskole - Trailer - Kreativ
 

Ma. 16:30-18:30
Babysitterkursus - Ungdomsskolen, Esbjerg
 
Startdato 25.09.2017
Slutdato 05.02.2018
Uv. gange 14

Weekendhold
Chokolade - Saltgade, Ribe
 
Startdato 27.01.2018
Slutdato 28.01.2018
Uv. gange 2

Lø. 09:00-15:00, sø. 09:00-15:00
Chokolade 2 - Saltgade, Ribe
 
Startdato 03.02.2018
Slutdato 04.02.2018
Uv. gange 2

Ma. 16:30-18:30
Den store konditordyst - Ungdomsskolen, Esbjerg
 
Startdato 25.09.2017
Slutdato 19.02.2018
Uv. gange 16

On. 18:30-21:00
Glaskunst - Ungdomsskolen, Esbjerg
 
Startdato 27.09.2017
Slutdato 21.03.2018
Uv. gange 20

Lø. 10:00-15:00
Jul, knas og traditioner - Ungdomsskolen, Esbjerg
 
Startdato 02.12.2017
Slutdato 02.12.2017
Uv. gange 1

On. 16:30-18:30
Make-up og styling - Ungdomsskolen, Esbjerg
 
Startdato 27.09.2017
Slutdato 07.02.2018
Uv. gange 16

Ma. 16:30-19:00
Mode og design - Ungdomsskolen, Esbjerg
 
Startdato 25.09.2017
Slutdato 05.02.2018
Uv. gange 17

Ma. 16:30-19:00
Portrættegning - SeminarieHuset, Ribe
 
Startdato 25.09.2017
Slutdato 05.02.2018
Uv. gange 17

On. 16:30-18:30
Portrættegning - Ungdomsskolen, Esbjerg
 
Startdato 27.09.2017
Slutdato 07.02.2018
Uv. gange 17

On. 16:30-18:00
Sexualisterne - Ungdomsskolen, Esbjerg
 
Startdato 27.09.2017
Slutdato 30.05.2018
Uv. gange 19

Lø. 11:00-16:00
Sjov konfirmandlørdag - Ungdomsskolen, Esbjerg
 
Startdato 10.03.2018
Slutdato 10.03.2018
Uv. gange 1

Ma. 15:30-18:00
Unge kokke - Fortunaskolen, Bakkevej
 
Startdato 02.10.2017
Slutdato 19.02.2018
Uv. gange 15

Ma. 17:00-19:15
Unge kokke - SeminarieHuset, Ribe
 
Startdato 25.09.2017
Slutdato 05.02.2018
Uv. gange 16

On. 16:45-19:15
Unge kokke - Ungdomsskolen, Esbjerg
 
Startdato 27.09.2017
Slutdato 21.03.2018
Uv. gange 22


Senest opdateret 21.06.2015 20:42 af TK