Gå til sideindhold
ForsideFritidFind HoldFind hold på UgedagMandagTirsdagOnsdagTorsdagFredagLørdagSøndagKnallertkørekortFind hold på skole / stedAuraskolenBohrskolenCosmosskolenUngdomshuset BrammingUrbanskolenVadehavsskolenSignaturskolenSeminariehuset RibeKonfus EsbjergGrønningen 3 BrammingFortunaskolenNovrupskolenAlf Petersens atelierFotoværkstedet, HavnenGAME StreetMekkaYogaHusetUngdomsskolen EsbjergBrochure downloadAfmelding af holdFAQ: spørgsmål og svarElev infoForsikringerKontaktLedelseAdministrationPedellerInformation om Ungdomsskolen10. KlasseFlex10 - 10. klasseMålgruppeRetur til Flex10StudiemiljøRetur til Flex10UddannelsesvejledningOptagelseRetur til Flex10KontaktRetur til Flex10P-KlassenMålgruppeRetur til P-klassenStudiemiljøRetur til P-klassenUddannelsesvejledningOptagelseRetur til P-klassenKontaktRetur til P-klassenStudie 10Skoleåret 2020/2021Retur til Studie 10StudiemiljøFag og timetalBrug af ITBrobygning og praktikOSOSkolerejserLinksMålRetur til Studie 10UddannelsesvejledningVejledningBrobygning og praktikInformationsdageRetur til Studie 10OptagelseRetur til Studie 10KontaktRetur til Studie 10Profilklasser - ordblinde eleverKarakterCOOP CrewUddannelsesvejledningEUD 10Flex10 - 10. klasseP-klassenStudie 10DagundervisningDe Små HoldMålgruppeRetur til De Små HoldStudiemiljøRetur til De Små HoldOptagelseRetur til De Små HoldKontaktRetur til De Små HoldFlex 10NovrupskolenMålgruppeRetur til NovrupskolenStudiemiljøRetur til NovrupskolenOptagelseRetur til NovrupskolenKontaktRetur til NovrupskolenUdvidet ModtagerklasseKaraktererProjekterCOOP CREWEsbjerg AkademietEsbjerg BrandkadetterGrejbankenÅben SkoleFriluftsaktiviteterKlar til prøveMILIFEPræstations og eksamensangstTeenagecoachingSejladsPassageransvarsforsikringSikkerhedsinstruks8-timers førstehjælpskursusEndags-sikkerhedskususBeskyttede farvandeUdlån af kanoerBekendtgørelserMinimumskrav til sikkerhedsiOm osBestyrelsenSkolebestyrelsesreferaterVedtægterHenrietteFor personaleLærer loginAnsat i UngdomsskolenInfo for undervisere 20/21SamtykkeerklæringwebmasterKontaktLedelsenLedige stillingerLov om UngdomsskolerOrganisationsdiagramTilgængelighed på UngdomsskolenUddannelsesvejledningUngdomsskolens historieUngdomsskolens politikkerVision 2021VærdierPresse - artiklerGrejbankenDen Åbne Skole

Tirsdag

Her finder du alle de hold som ligger om tirsdagen
Beauty Camp - Midtjysk Efterskole, Ejstrupholm
Ma. 18:00 - on. 16:00
 
Startdato 18.10.2021
Slutdato 20.10.2021
Uv. gange 1
CS:GO - Ungdomshuset, Bramming
Ma. 16:30-18:30
 
Startdato 27.09.2021
Slutdato 07.02.2022
Uv. gange 18
Dansk for udvekslingsstuderende - Ungdomshuset, Bramming
Ti. 16:00-18:00
 
Startdato 28.09.2021
Slutdato 08.02.2022
Uv. gange 18
Den store konditordyst - Bakkevejens Skole Fortuna, Bramming
Ti. 16:30-19:30
 
Startdato 28.09.2021
Slutdato 08.02.2022
Uv. gange 18
Ekstra dansk - Modtageklassen - Præstegårdsskolen, Esbjerg
Ti. 16:30-18:00
 
Startdato 28.09.2021
Slutdato 08.02.2022
Uv. gange 18
Ekstra matematik - Bakkeskolen, Esbjerg
Ti. 16:30-18:00
 
Startdato 28.09.2021
Slutdato 08.02.2022
Uv. gange 18
Ekstra matematik 2 - Bakkeskolen, Esbjerg
Ti. 18:10-19:40
 
Startdato 28.09.2021
Slutdato 08.02.2022
Uv. gange 18
Fortnite - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ti. 16:30-18:30
 
Startdato 28.09.2021
Slutdato 08.02.2022
Uv. gange 18
Guitar for alle - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ti. 16:30-18:00
 
Startdato 28.09.2021
Slutdato 08.02.2022
Uv. gange 18
Hip hop 1 - Grønningen 3, Bramming
Ti. 17:45-18:45
 
Startdato 28.09.2021
Slutdato 30.11.2021
Uv. gange 9
Hip hop 2 - Grønningen 3, Bramming
Ti. 17:45-18:45
 
Startdato 07.12.2021
Slutdato 08.02.2022
Uv. gange 9
Jagt- og vildtpleje - Ungdomshuset, Bramming
Ti. 19:00-21:00
 
Startdato 28.09.2021
Slutdato 03.05.2022
Uv. gange 28
Keramik - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ti. 17:00-19:00
 
Startdato 28.09.2021
Slutdato 08.02.2022
Uv. gange 18
Klaver for alle - Seminariehuset, Ribe
Ti. 16:00-17:30
 
Startdato 28.09.2021
Slutdato 08.02.2022
Uv. gange 18
Mad i det fri - Ungdomshuset, Bramming
Ti. 16:30-20:00
 
Startdato 28.09.2021
Slutdato 26.10.2021
Uv. gange 3
Makeup & Styling - Drag Queen makeup - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ti. 18:00-21:00
 
Startdato 12.10.2021
Slutdato 12.10.2021
Uv. gange 1
Makeup & Styling - Galla makeup - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ti. 18:00-21:00
 
Startdato 09.11.2021
Slutdato 09.11.2021
Uv. gange 1
Makeup & Styling - Halloween makeup - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ti. 18:00-21:00
 
Startdato 26.10.2021
Slutdato 26.10.2021
Uv. gange 1
Makeup & Styling - Hårstyling - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ti. 18:00-21:00
 
Startdato 23.11.2021
Slutdato 23.11.2021
Uv. gange 1
Makeup & Styling - Marilyn Monroe - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ti. 18:00-21:00
 
Startdato 05.10.2021
Slutdato 05.10.2021
Uv. gange 1
Makeup & Styling - Nail art - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ti. 18:00-21:00
 
Startdato 23.11.2021
Slutdato 23.11.2021
Uv. gange 1
Makeup & Styling - The Kardashians - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ti. 18:00-21:00
 
Startdato 02.11.2021
Slutdato 02.11.2021
Uv. gange 1
Makeup & Styling - Tilbage til 80'erne - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ti. 18:00-21:00
 
Startdato 16.11.2021
Slutdato 16.11.2021
Uv. gange 1
Mikrocomputer programmering - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ti. 18:30-20:30
 
Startdato 04.01.2022
Slutdato 05.04.2022
Uv. gange 13
Overwatch - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ti. 18:30-20:30
 
Startdato 28.09.2021
Slutdato 08.02.2022
Uv. gange 18
Rollespil - Rørkjær Skole Urban, Esbjerg
Ti. 18:30-21:00
 
Startdato 28.09.2021
Slutdato 05.04.2022
Uv. gange 25
Unge kokke - Bakkeskolen, Esbjerg
Ti. 16:30-19:15
 
Startdato 28.09.2021
Slutdato 08.02.2022
Uv. gange 18


Senest opdateret 18.06.2015 15:46 af ukendt

Link til Feliks fra Apricore - Leverandør af hjemmesiden