Gå til sideindhold
ForsideFritidFind HoldFind hold på UgedagMandagTirsdagOnsdagTorsdagFredagLørdagSøndagKnallertkørekortFind hold på skole / stedAuraskolenBohrskolenCosmosskolenUngdomshuset BrammingUrbanskolenVadehavsskolenSignaturskolenSeminariehuset RibeKonfus EsbjergGrønningen 3 BrammingFortunaskolenNovrupskolenGAME StreetMekkaUngdomsskolen EsbjergHovedbiblioteketSådan kan du følge din tilmeldingAfmelding af holdSpørgsmål og svarElevinfoForsikringerKontakt fritidLedelseAdministrationPedeller og ITMusikstarterFritidsundervisere10. KlasseFlex10 - 10. klasseMålgruppeRetur til Flex10StudiemiljøRetur til Flex10UddannelsesvejledningOptagelseRetur til Flex10KontaktRetur til Flex10P-KlassenMålgruppeRetur til P-klassenStudiemiljøRetur til P-klassenUddannelsesvejledningOptagelseRetur til P-klassenKontaktRetur til P-klassenStudie 10Skoleåret 2022/2023Retur til Studie 10StudiemiljøFag og timetalBrug af ITBrobygning og praktikOSOSkolerejserLinksMålRetur til Studie 10UddannelsesvejledningVejledningBrobygning og praktikOptagelseRetur til Studie 10KontaktRetur til Studie 10Profilklasser - ordblinde eleverFrem 1010 plusSport og kulturklassenKaraktererCOOP CrewUddannelsesvejledningDagundervisningDe Små HoldMålgruppeRetur til De Små HoldStudiemiljøRetur til De Små HoldOptagelseRetur til De Små HoldKontaktRetur til De Små HoldFlex 10NovrupskolenMålgruppeRetur til NovrupskolenStudiemiljøRetur til NovrupskolenOptagelseRetur til NovrupskolenKontaktRetur til NovrupskolenUdvidet ModtagerklasseKaraktererProjekterCOOP CREWEsbjerg BrandkadetterGrejbankenUde med UngdomsskolenInformation vedr. sejladsPassageransvarsforsikringSikkerhedsinstruks8-timers førstehjælpskursusEndags-sikkerhedskususBeskyttede farvandeUdlån af kanoerBekendtgørelserMinimumskrav til sikkerhedsiOm osBestyrelsenSkolebestyrelsesreferaterVedtægterFor personaleLærer loginAnsat i UngdomsskolenKontaktLedelsenAdministrationPedellerLedige stillingerFremtidens folkeskoleLov om UngdomsskolerOrganisationsdiagramLedelseTeknisk-administrativTilgængelighed på UngdomsskolenUddannelsesvejledningPresse - artiklerUngdomsskolens historieUngdomsskolens politikkerVision 2022Værdier

Tirsdag

Her finder du alle de hold som ligger om tirsdagen
Beauty Camp - Midtjysk Efterskole, Ejstrupholm
Ma. 16:30 - on. 18:00
 
Startdato 13.02.2023
Slutdato 15.02.2023
Uv. gange 1
Dansk for udvekslingsstuderende - Ungdomshuset, Bramming
Ti. 16:00-18:00
 
Startdato 04.10.2022
Slutdato 07.02.2023
Uv. gange 16
Eksamensboost i dansk - SeminarieHuset, Ribe
Ti. 16:30-18:00
 
Startdato 11.04.2023
Slutdato 16.05.2023
Uv. gange 6
Eksamensboost i dansk - Ungdomshuset, Bramming
Ti. 18:00-19:30
 
Startdato 11.04.2023
Slutdato 16.05.2023
Uv. gange 6
Ekstra dansk - Bakkeskolen, Esbjerg
Ti. 16:30-18:00
 
Startdato 27.09.2022
Slutdato 07.02.2023
Uv. gange 17
Ekstra dansk - Seminariehuset, Ribe
Ti. 16:30-18:00
 
Startdato 04.10.2022
Slutdato 07.02.2023
Uv. gange 16
Ekstra engelsk - Seminariehuset, Ribe
Ti. 17:00-18:30
 
Startdato 27.09.2022
Slutdato 07.02.2023
Uv. gange 17
Ekstra matematik - Bakkeskolen, Esbjerg
Ti. 16:30-18:00
 
Startdato 27.09.2022
Slutdato 07.02.2023
Uv. gange 17
Ekstra matematik 2 - Bakkeskolen, Esbjerg
Ti. 18:10-19:40
 
Startdato 27.09.2022
Slutdato 07.02.2023
Uv. gange 17
Elevrådskursus 2022
Ma. 09:00-14:00, ti. 09:00-14:00
 
Startdato 03.10.2022
Slutdato 04.10.2022
Uv. gange 2
Fondantpynt - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ma. 10:00-14:00, ti. 10:00-14:00
 
Startdato 13.02.2023
Slutdato 14.02.2023
Uv. gange 2
Fransk - SeminarieHuset, Ribe
Ti. 18:30-20:00
 
Startdato 27.09.2022
Slutdato 07.02.2023
Uv. gange 17
Guitar for alle - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ti. 16:30-18:00
 
Startdato 04.10.2022
Slutdato 07.02.2023
Uv. gange 16
Guitar for alle 2 - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ti. 18:00-19:30
 
Startdato 04.10.2022
Slutdato 07.02.2023
Uv. gange 16
Jagt- og vildtpleje - Ungdomshuset, Bramming
Ti. 19:00-21:00
 
Startdato 27.09.2022
Slutdato 25.04.2023
Uv. gange 26
Klatring 1, Ungdomsskolen Esbjerg
On. 16:00-18:00
 
Startdato 28.09.2022
Slutdato 23.11.2022
Uv. gange 8
Klaver for alle - Grønningen 3, Bramming
Ti. 16:30-18:00
 
Startdato 27.09.2022
Slutdato 07.02.2023
Uv. gange 17
Koreansk for begyndere - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ti. 18:00-19:30
 
Startdato 27.09.2022
Slutdato 20.12.2022
Uv. gange 12
Makeup & Styling - Beauty Salon - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ti. 18:00-21:00
 
Startdato 11.10.2022
Slutdato 01.11.2022
Uv. gange 3
Makeup & Styling - Hårstyling - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ti. 18:00-21:00
 
Startdato 04.10.2022
Slutdato 04.10.2022
Uv. gange 1
Makeup & Styling - Nail Art - 29.11.22 - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ti. 18:00-21:00
 
Startdato 29.11.2022
Slutdato 29.11.2022
Uv. gange 1
Ny i Danmark - kun for piger
Ti. 17:00-19:30
 
Startdato 27.09.2022
Slutdato 20.06.2023
Uv. gange 34
Rollespil - Rørkjær Skole Urban, Esbjerg
Ti. 18:30-21:00
 
Startdato 27.09.2022
Slutdato 07.02.2023
Uv. gange 17
Valorant og Overwatch - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ti. 18:30-20:30
 
Startdato 27.09.2022
Slutdato 07.02.2023
Uv. gange 17


Senest opdateret 18.06.2015 15:46 af ukendt

Link til Feliks fra Apricore - Leverandør af hjemmesiden