Gå til sideindhold
ForsideFritidFind HoldFind hold på UgedagMandagTirsdagOnsdagTorsdagFredagLørdagSøndagKnallertkørekortFind hold på skole / stedAuraskolenBohrskolenCosmosskolenUngdomshuset BrammingUrbanskolenVadehavsskolenSignaturskolenSeminariehuset RibeKonfus EsbjergGrønningen 3 BrammingFortunaskolenNovrupskolenAlf Petersens atelierFotoværkstedet, HavnenGAME StreetMekkaYogaHusetUngdomsskolen EsbjergBrochure downloadAfmelding af holdFAQ: spørgsmål og svarElev infoForsikringerKontaktLedelseAdministrationPedellerInformation om Ungdomsskolen10. KlasseEUD 10MålgruppeRetur til EUD 10StudiemiljøRetur til EUD 10UddannelsesvejledningRetur til EUD 10OptagelseRetur til EUD 10KontaktRetur til EUD 10Flex10 - 10. klasseMålgruppeRetur til Flex10StudiemiljøRetur til Flex10UddannelsesvejledningOptagelseRetur til Flex10KontaktRetur til Flex10P-KlassenMålgruppeRetur til P-klassenStudiemiljøRetur til P-klassenUddannelsesvejledningOptagelseRetur til P-klassenKontaktRetur til P-klassenStudie 10Skoleåret 2020/2021Retur til Studie 10StudiemiljøFag og timetalBrug af ITBrobygning og praktikOSOSkolerejserLinksMålRetur til Studie 10UddannelsesvejledningVejledningBrobygning og praktikInformationsdageRetur til Studie 10OptagelseRetur til Studie 10KontaktRetur til Studie 10Profilklasser - ordblinde eleverKarakterCOOP CrewUddannelsesvejledningEUD 10Flex10 - 10. klasseP-klassenStudie 10DagundervisningDe Små HoldMålgruppeRetur til De Små HoldStudiemiljøRetur til De Små HoldOptagelseRetur til De Små HoldKontaktRetur til De Små HoldFlex 10NovrupskolenMålgruppeRetur til NovrupskolenStudiemiljøRetur til NovrupskolenOptagelseRetur til NovrupskolenKontaktRetur til NovrupskolenUdvidet ModtagerklasseKaraktererProjekterCOOP CREWEsbjerg AkademietEsbjerg BrandkadetterGrejbankenÅben SkoleFriluftsaktiviteterKlar til prøveMILIFEPræstations og eksamensangstTeenagecoachingSejladsPassageransvarsforsikringSikkerhedsinstruks8-timers førstehjælpskursusEndags-sikkerhedskususBeskyttede farvandeUdlån af kanoerBekendtgørelserMinimumskrav til sikkerhedsiOm osBestyrelsenSkolebestyrelsesreferaterVedtægterHenrietteFor personaleLærer loginAnsat i UngdomsskolenInfo for undervisere 20/21SamtykkeerklæringwebmasterKontaktLedelsenLedige stillingerLov om UngdomsskolerOrganisationsdiagramTilgængelighed på UngdomsskolenUddannelsesvejledningUngdomsskolens historieUngdomsskolens politikkerVision 2021VærdierPresse - artiklerGrejbanken

Ungdomsskolen Esbjerg

 

Bag og smag - Ungdomsskolen, Esbjerg
 

Boksning - Ungdomsskolen, Esbjerg
To. 18:00-19:30
 
Startdato 24.09.2020
Slutdato 17.06.2021
Uv. gange 15

Cosplay - Ungdomsskolen, Esbjerg
To. 15:45-17:45
 
Startdato 24.09.2020
Slutdato 17.06.2021
Uv. gange 15

Eksamensboost 2 i dansk - Ungdomsskolen, Esbjerg
On. 18:00-19:30
 
Startdato 14.04.2021
Slutdato 26.05.2021
Uv. gange 8

Eksamensboost i dansk - Ungdomsskolen, Esbjerg
On. 16:30-18:00
 
Startdato 14.04.2021
Slutdato 26.05.2021
Uv. gange 7

Eksamensboost i engelsk - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ma. 16:30-18:00
 
Startdato 19.04.2021
Slutdato 31.05.2021
Uv. gange 6

Flødebolle kursus - 10.01.20 - Ungdomsskolen, Esbjerg
 

Fortnite - Ungdomsskolen, Esbjerg
On. 16:30-18:30
 
Startdato 23.09.2020
Slutdato 16.06.2021
Uv. gange 15

Glaskunst - Ungdomsskolen, Esbjerg
On. 18:30-21:00
 
Startdato 23.09.2020
Slutdato 16.06.2021
Uv. gange 15

Græsk madlavning - Ungdomsskolen, Esbjerg
 

Høvdingebold 25.10.19 - Ungdomsskolens ansatte
 

Kunstværksted - Ungdomsskolen, Esbjerg
On. 16:30-18:30
 
Startdato 23.09.2020
Slutdato 16.06.2021
Uv. gange 15

Mode og design - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ma. 16:30-19:00
 
Startdato 21.09.2020
Slutdato 14.06.2021
Uv. gange 15

Overwatch - Ungdomsskolen, Esbjerg
On. 18:30-20:30
 
Startdato 23.09.2020
Slutdato 16.06.2021
Uv. gange 15

YouTuberne #erdudennæsteMediestreamer - Ungdomsskolen, Esbjerg
To. 17:00-19:00
 
Startdato 24.09.2020
Slutdato 17.06.2021
Uv. gange 15


Senest opdateret 28.06.2016 13:02 af CAC

Link til Feliks fra Apricore - Leverandør af hjemmesiden