Gå til sideindhold
ForsideFritidFind HoldFind hold på UgedagMandagTirsdagOnsdagTorsdagFredagLørdagSøndagKnallertkørekortFind hold på skole / stedAuraskolenBohrskolenCosmosskolenUngdomshuset BrammingUrbanskolenVadehavsskolenSignaturskolenSeminariehuset RibeKonfus EsbjergGrønningen 3 BrammingFortunaskolenNovrupskolenGAME StreetMekkaUngdomsskolen EsbjergAfmelding af holdspørgsmål og svarElevinfoForsikringerKontakt fritidLedelseAdministrationPedeller og ITMusikstarterFritidsundervisere10. KlasseFlex10 - 10. klasseMålgruppeRetur til Flex10StudiemiljøRetur til Flex10UddannelsesvejledningOptagelseRetur til Flex10KontaktRetur til Flex10P-KlassenMålgruppeRetur til P-klassenStudiemiljøRetur til P-klassenUddannelsesvejledningOptagelseRetur til P-klassenKontaktRetur til P-klassenStudie 10Skoleåret 2021/2022Retur til Studie 10StudiemiljøFag og timetalBrug af ITBrobygning og praktikOSOSkolerejserLinksMålRetur til Studie 10UddannelsesvejledningVejledningBrobygning og praktikOptagelseRetur til Studie 10KontaktRetur til Studie 10Profilklasser - ordblinde eleverFrem 1010 plusSport og kulturklassenKaraktererCOOP CrewUddannelsesvejledningDagundervisningDe Små HoldMålgruppeRetur til De Små HoldStudiemiljøRetur til De Små HoldOptagelseRetur til De Små HoldKontaktRetur til De Små HoldFlex 10NovrupskolenMålgruppeRetur til NovrupskolenStudiemiljøRetur til NovrupskolenOptagelseRetur til NovrupskolenKontaktRetur til NovrupskolenUdvidet ModtagerklasseKaraktererProjekterCOOP CREWEsbjerg BrandkadetterGrejbankenUde med UngdomsskolenInformation vedr. sejladsPassageransvarsforsikringSikkerhedsinstruks8-timers førstehjælpskursusEndags-sikkerhedskususBeskyttede farvandeUdlån af kanoerBekendtgørelserMinimumskrav til sikkerhedsiOm osBestyrelsenSkolebestyrelsesreferaterVedtægterFor personaleLærer loginAnsat i UngdomsskolenKontaktLedelsenAdministrationPedellerLedige stillingerFremtidens folkeskoleLov om UngdomsskolerOrganisationsdiagramLedelseTeknisk-administrativTilgængelighed på UngdomsskolenUddannelsesvejledningPresse - artiklerUngdomsskolens historieUngdomsskolens politikkerVision 2022Værdier

Ungdomsskolen Esbjerg

Band Workshop - Ungdomsskolen, Esbjerg
 
Blokarts og Fodboldgolf - 26.05.23 - Rømø
Fr. 15:30-21:30
 
Startdato 26.05.2023
Slutdato 26.05.2023
Uv. gange 1
Boksning - Ungdomsskolen, Esbjerg
To. 19:00-20:30
 
Startdato 29.09.2022
Slutdato 09.02.2023
Uv. gange 18
Byg en PC - Ungdomsskolen, Esbjerg
To. 18:30-20:30
 
Startdato 29.09.2022
Slutdato 09.02.2023
Uv. gange 18
Cosplay - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ti. 18:30-21:00
 
Startdato 27.09.2022
Slutdato 07.02.2023
Uv. gange 17
CS:GO - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ma. 16:30-18:30
 
Startdato 26.09.2022
Slutdato 06.02.2023
Uv. gange 17
Dans - Hip hop - Ungdomsskolen, Esbjerg
On. 19:30-21:00
 
Startdato 28.09.2022
Slutdato 08.02.2023
Uv. gange 18
Den store bageweekend - Ungdomsskolen, Esbjerg
Lø. 10:00-14:30, sø. 10:00-14:30
 
Startdato 12.11.2022
Slutdato 13.11.2022
Uv. gange 2
Den store konditordyst - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ma. 16:30-19:30
 
Startdato 26.09.2022
Slutdato 06.02.2023
Uv. gange 17
Eksamensboost i dansk - Ungdomsskolen, Esbjerg
On. 16:30-18:00
 
Startdato 12.04.2023
Slutdato 17.05.2023
Uv. gange 6
Eksamensboost i matematik - Ungdomsskolen, Esbjerg
To. 16:30-18:30
 
Startdato 13.04.2023
Slutdato 11.05.2023
Uv. gange 5
Ekstra dansk - Ungdomsskolen, Esbjerg
On. 16:30-18:00
 
Startdato 28.09.2022
Slutdato 08.02.2023
Uv. gange 18
Ekstra matematik - Ungdomsskolen, Esbjerg
To. 16:30-18:00
 
Startdato 29.09.2022
Slutdato 09.02.2023
Uv. gange 18
First Lego League - Ungdomsskolen, Esbjerg
On. 16:30-19:30
 
Startdato 31.08.2022
Slutdato 16.11.2022
Uv. gange 11
Flugtskydning - Ungdomsskolen, Esbjerg
Lø. 13:00-15:30
 
Startdato 08.10.2022
Slutdato 08.10.2022
Uv. gange 1
Flødebolle kursus - 06.11.22 - Ungdomsskolen, Esbjerg
Sø. 10:00-14:30
 
Startdato 06.11.2022
Slutdato 06.11.2022
Uv. gange 1
Flødebolle kursus - 08.01.23 - Ungdomsskolen, Esbjerg
Sø. 10:00-14:30
 
Startdato 08.01.2023
Slutdato 08.01.2023
Uv. gange 1
Fondantpynt - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ma. 10:00-14:00, ti. 10:00-14:00
 
Startdato 13.02.2023
Slutdato 14.02.2023
Uv. gange 2
Fortnite - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ti. 16:30-18:30
 
Startdato 27.09.2022
Slutdato 07.02.2023
Uv. gange 17
Fransk for begyndere - Ungdomsskolen, Esbjerg
To. 18:00-19:30
 
Startdato 29.09.2022
Slutdato 09.02.2023
Uv. gange 18
Fredags sport hold 1
Fr. 15:30-17:30
 
Startdato 30.09.2022
Slutdato 09.12.2022
Uv. gange 10
Fredags sport hold 2
Fr. 15:30-17:30
 
Startdato 20.01.2023
Slutdato 31.03.2023
Uv. gange 10
Glaskunst - Ungdomsskolen, Esbjerg
On. 18:30-21:00
 
Startdato 28.09.2022
Slutdato 08.02.2023
Uv. gange 18
Graffiti- og streetart - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ma. 18:30-20:30
 
Startdato 26.09.2022
Slutdato 19.12.2022
Uv. gange 12
Guitar for alle - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ti. 16:30-18:00
 
Startdato 27.09.2022
Slutdato 07.02.2023
Uv. gange 17
Hjælp, jeg flytter hjemmefra - Ungdomsskolen, Esbjerg
 
Julebag - Ungdomsskolen, Esbjerg
Sø. 10:00-14:00
 
Startdato 11.12.2022
Slutdato 11.12.2022
Uv. gange 1
Juletur til Den Gamle By - 19.11.22 - Aarhus
Lø. 09:00-18:00
 
Startdato 19.11.2022
Slutdato 19.11.2022
Uv. gange 1
Keramik - Ungdomsskolen, Esbjerg
To. 16:00-18:00
 
Startdato 29.09.2022
Slutdato 09.02.2023
Uv. gange 18
Kinesisk for begyndere - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ma. 16:30-18:00
 
Startdato 26.09.2022
Slutdato 06.02.2023
Uv. gange 17
Klaver for begyndere - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ma. 17:45-19:15
 
Startdato 26.09.2022
Slutdato 06.02.2023
Uv. gange 17
Koreansk for begyndere - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ti. 18:00-19:30
 
Startdato 27.09.2022
Slutdato 20.12.2022
Uv. gange 12
Kreativ foto og design - Ungdomsskolen, Esbjerg
On. 17:30-19:30
 
Startdato 28.09.2022
Slutdato 08.02.2023
Uv. gange 18
Kunstværksted - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ma. 16:30-18:30
 
Startdato 26.09.2022
Slutdato 06.02.2023
Uv. gange 17
LAN-event - låner skolens gamer pc - Ungdomsskolen, Esbjerg
Fr. 16:00-12:00
 
Startdato 04.11.2022
Slutdato 05.11.2022
Uv. gange 1
LAN-event - medbringer egen computer - Ungdomsskolen, Esbjerg
Fr. 16:00-12:00
 
Startdato 04.11.2022
Slutdato 05.11.2022
Uv. gange 1
Makerspace 1 - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ma. 16:30-19:00
 
Startdato 26.09.2022
Slutdato 07.11.2022
Uv. gange 6
Makerspace 2 - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ma. 16:30-19:00
 
Startdato 14.11.2022
Slutdato 19.12.2022
Uv. gange 6
Makerspace 3 - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ma. 16:30-19:00
 
Startdato 09.01.2023
Slutdato 06.02.2023
Uv. gange 5
Makeup & Styling - Beauty Salon - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ti. 18:00-21:00
 
Startdato 11.10.2022
Slutdato 01.11.2022
Uv. gange 3
Makeup & Styling - Hårstyling - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ti. 18:00-21:00
 
Startdato 04.10.2022
Slutdato 04.10.2022
Uv. gange 1
Makeup & Styling - Nail Art - 29.11.22 - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ti. 18:00-21:00
 
Startdato 29.11.2022
Slutdato 29.11.2022
Uv. gange 1
Makeup & Styling - Nail Art - gel - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ti. 18:00-21:00
 
Startdato 08.11.2022
Slutdato 22.11.2022
Uv. gange 3
Marsk Tower, minigolf & Ghost Walk - 02.06.23 - Skærbæk
Fr. 16:30-22:30
 
Startdato 02.06.2023
Slutdato 02.06.2023
Uv. gange 1
Metaldetektor forløb - Ungdomsskolen, Esbjerg
Lø. 10:00-16:00
 
Startdato 15.04.2023
Slutdato 29.04.2023
Uv. gange 3
Mikrocomputer programmering - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ma. 18:30-20:30
 
Startdato 26.09.2022
Slutdato 19.12.2022
Uv. gange 12
Mode og design - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ti. 16:00-18:30
 
Startdato 27.09.2022
Slutdato 07.02.2023
Uv. gange 17
Moderne genbrugsdesign - Ungdomsskolen, Esbjerg
On. 16:30-18:30
 
Startdato 28.09.2022
Slutdato 08.02.2023
Uv. gange 18
Motorlære - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ma. 18:30-21:00
 
Startdato 26.09.2022
Slutdato 19.12.2022
Uv. gange 12
Motorlære - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ma. 18:30-21:00
 
Startdato 09.01.2023
Slutdato 27.03.2023
Uv. gange 11
Mountainbike - Ungdomsskolen, Esbjerg
Sø. 10:00-14:30, lø. 10:00-14:30
 
Startdato 25.09.2022
Slutdato 12.11.2022
Uv. gange 5
Music In The Making - Ungdomsskolen, Esbjerg
On. 16:15-18:15
 
Startdato 26.10.2022
Slutdato 29.03.2023
Uv. gange 21
Musikstarter Camp 2022 - Ungdomsskolen, Esbjerg
 
Musikstarter Warm-up - Ungdomsskolen, Esbjerg
On. 16:15-18:15
 
Startdato 17.08.2022
Slutdato 12.10.2022
Uv. gange 9
Opfinderværksted - mekanik, elektronik - Ungdomsskolen, Esbjerg
On. 18:00-20:00
 
Startdato 07.12.2022
Slutdato 08.02.2023
Uv. gange 9
Opstartsarrangement fritidsunderviserne - 21.09.22
On. 17:00-18:30
 
Startdato 21.09.2022
Slutdato 21.09.2022
Uv. gange 1
Pizza - Ungdomsskolen, Esbjerg
Fr. 16:00-19:00
 
Startdato 06.01.2023
Slutdato 03.02.2023
Uv. gange 5
Spansk - begynder - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ma. 16:30-18:00
 
Startdato 26.09.2022
Slutdato 19.12.2022
Uv. gange 12
Stjerne for en aften - Ungdomsskolen, Esbjerg
On. 18:30-21:00
 
Startdato 28.09.2022
Slutdato 22.03.2023
Uv. gange 23
Stjernefotograferne - Ungdomsskolen, Esbjerg
On. 17:30-19:30
 
Startdato 22.02.2023
Slutdato 29.03.2023
Uv. gange 6
Teenage-Yoga (6 gange) - hold 1 - SeminarieHuset - Ribe
On. 16:00-17:30
 
Startdato 28.09.2022
Slutdato 09.11.2022
Uv. gange 6
Teenage-Yoga (6 gange) - hold 2 - SeminarieHuset - Ribe
On. 16:00-17:30
 
Startdato 16.11.2022
Slutdato 21.12.2022
Uv. gange 6
Tie Dye dit tøj - 01.10.22 - Ungdomsskolen, Esbjerg
Lø. 10:00-15:00, sø. 10:00-15:00
 
Startdato 01.10.2022
Slutdato 02.10.2022
Uv. gange 2
TikTok dansehold - Ungdomsskolen, Esbjerg
On. 18:00-19:30
 
Startdato 28.09.2022
Slutdato 08.02.2023
Uv. gange 18
Tur til Aros - 18.03.23 - Aarhus
Lø. 08:30-18:00
 
Startdato 18.03.2023
Slutdato 18.03.2023
Uv. gange 1
Tur til Universe - 04.06.23 - Nordborg
Lø. 08:30-17:00
 
Startdato 03.06.2023
Slutdato 03.06.2023
Uv. gange 1
Tysk - Ungdomsskolen, Esbjerg
On. 18:00-19:30
 
Startdato 28.09.2022
Slutdato 08.02.2023
Uv. gange 18
Unge kokke - Ungdomsskolen, Esbjerg
To. 17:00-19:30
 
Startdato 29.09.2022
Slutdato 09.02.2023
Uv. gange 18
Valorant og Overwatch - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ti. 18:30-20:30
 
Startdato 27.09.2022
Slutdato 07.02.2023
Uv. gange 17


Senest opdateret 28.06.2016 13:02 af ukendt

Link til Feliks fra Apricore - Leverandør af hjemmesiden