Gå til sideindhold
ForsideFritidFind HoldFind hold på UgedagMandagTirsdagOnsdagTorsdagFredagLørdagSøndagKnallertkørekortFind hold på skole / stedAuraskolenBohrskolenCosmosskolenUngdomshuset BrammingUrbanskolenVadehavsskolenSignaturskolenSeminariehuset RibeKonfus EsbjergGrønningen 3 BrammingFortunaskolenNovrupskolenAlf Petersens atelierFotoværkstedet, HavnenGAME StreetMekkaYogaHusetUngdomsskolen EsbjergBrochure downloadAfmelding af holdFAQ: spørgsmål og svarElev infoForsikringerKontaktLedelseAdministrationPedellerInformation om Ungdomsskolen10. KlasseFlex10 - 10. klasseMålgruppeRetur til Flex10StudiemiljøRetur til Flex10UddannelsesvejledningOptagelseRetur til Flex10KontaktRetur til Flex10P-KlassenMålgruppeRetur til P-klassenStudiemiljøRetur til P-klassenUddannelsesvejledningOptagelseRetur til P-klassenKontaktRetur til P-klassenStudie 10Skoleåret 2020/2021Retur til Studie 10StudiemiljøFag og timetalBrug af ITBrobygning og praktikOSOSkolerejserLinksMålRetur til Studie 10UddannelsesvejledningVejledningBrobygning og praktikInformationsdageRetur til Studie 10OptagelseRetur til Studie 10KontaktRetur til Studie 10Profilklasser - ordblinde eleverKarakterCOOP CrewUddannelsesvejledningEUD 10Flex10 - 10. klasseP-klassenStudie 10DagundervisningDe Små HoldMålgruppeRetur til De Små HoldStudiemiljøRetur til De Små HoldOptagelseRetur til De Små HoldKontaktRetur til De Små HoldFlex 10NovrupskolenMålgruppeRetur til NovrupskolenStudiemiljøRetur til NovrupskolenOptagelseRetur til NovrupskolenKontaktRetur til NovrupskolenUdvidet ModtagerklasseKaraktererProjekterCOOP CREWEsbjerg AkademietEsbjerg BrandkadetterGrejbankenÅben SkoleFriluftsaktiviteterKlar til prøveMILIFEPræstations og eksamensangstTeenagecoachingSejladsPassageransvarsforsikringSikkerhedsinstruks8-timers førstehjælpskursusEndags-sikkerhedskususBeskyttede farvandeUdlån af kanoerBekendtgørelserMinimumskrav til sikkerhedsiOm osBestyrelsenSkolebestyrelsesreferaterVedtægterHenrietteFor personaleLærer loginAnsat i UngdomsskolenInfo for undervisere 20/21SamtykkeerklæringwebmasterKontaktLedelsenLedige stillingerLov om UngdomsskolerOrganisationsdiagramTilgængelighed på UngdomsskolenUddannelsesvejledningUngdomsskolens historieUngdomsskolens politikkerVision 2021VærdierPresse - artiklerGrejbankenDen Åbne Skole

Lørdag

Her finder du alle de hold som ligger om lørdagen
Graffiti - Game Street Mekka, Esbjerg
Lø. 10:00-13:00
 
Startdato 02.10.2021
Slutdato 16.10.2021
Uv. gange 3
Intro til kajak - Esbjerg
Lø. 09:30-14:30
 
Startdato 25.09.2021
Slutdato 06.11.2021
Uv. gange 3
Intro til kajak - Esbjerg
Lø. 09:30-14:30
 
Startdato 02.10.2021
Slutdato 13.11.2021
Uv. gange 3
Julebag - SeminarieHuset, Ribe
Lø. 10:00-14:00
 
Startdato 27.11.2021
Slutdato 27.11.2021
Uv. gange 1
Madskolen - SeminarieHuset, Ribe
Lø. 10:00-14:00
 
Startdato 05.02.2022
Slutdato 05.02.2022
Uv. gange 1
Mountainbike - Ungdomsskolen, Esbjerg
Lø. 09:00-13:30
 
Startdato 25.09.2021
Slutdato 13.11.2021
Uv. gange 7
På jagt efter fortiden med metaldetektor, SeminarieHuset Ribe
Lø. 09:00-15:30
 
Startdato 09.10.2021
Slutdato 09.10.2021
Uv. gange 1
På jagt efter fortiden med metaldetektor, Ungdomsskolen Esbjerg
Lø. 09:00-15:30
 
Startdato 02.10.2021
Slutdato 02.10.2021
Uv. gange 1
Skateboard - SeminarieHuset, Ribe
Lø. 09:00-16:00
 
Startdato 02.10.2021
Slutdato 26.03.2022
Uv. gange 7
Smykkeværkstedet 1 - SeminarieHuset, Ribe
Lø. 12:00-15:00
 
Startdato 04.12.2021
Slutdato 04.12.2021
Uv. gange 1
Smykkeværkstedet 2 - SeminarieHuset, Ribe
Lø. 12:00-15:00
 
Startdato 11.12.2021
Slutdato 11.12.2021
Uv. gange 1


Senest opdateret 22.06.2015 11:20 af ukendt

Link til Feliks fra Apricore - Leverandør af hjemmesiden