Gå til sideindhold
ForsideFritidFind HoldFind hold på UgedagMandagTirsdagOnsdagTorsdagFredagLørdagSøndagKnallertkørekortFind hold på skole / stedAuraskolenBohrskolenCosmosskolenUngdomshuset BrammingUrbanskolenVadehavsskolenSignaturskolenSeminariehuset RibeKonfus EsbjergGrønningen 3 BrammingFortunaskolenNovrupskolenGAME StreetMekkaUngdomsskolen EsbjergHovedbiblioteketSådan kan du følge din tilmeldingAfmelding af holdSpørgsmål og svarElevinfoForsikringerKontakt fritidLedelseAdministrationPedeller og ITMusikstarterFritidsundervisere10. KlasseFlex10 - 10. klasseMålgruppeRetur til Flex10StudiemiljøRetur til Flex10UddannelsesvejledningOptagelseRetur til Flex10KontaktRetur til Flex10P-KlassenMålgruppeRetur til P-klassenStudiemiljøRetur til P-klassenUddannelsesvejledningOptagelseRetur til P-klassenKontaktRetur til P-klassenStudie 10Skoleåret 2022/2023Retur til Studie 10StudiemiljøFag og timetalBrug af ITBrobygning og praktikOSOSkolerejserLinksMålRetur til Studie 10UddannelsesvejledningVejledningBrobygning og praktikOptagelseRetur til Studie 10KontaktRetur til Studie 10Profilklasser - ordblinde eleverFrem 1010 plusSport og kulturklassenKaraktererCOOP CrewUddannelsesvejledningDagundervisningDe Små HoldMålgruppeRetur til De Små HoldStudiemiljøRetur til De Små HoldOptagelseRetur til De Små HoldKontaktRetur til De Små HoldFlex 10NovrupskolenMålgruppeRetur til NovrupskolenStudiemiljøRetur til NovrupskolenOptagelseRetur til NovrupskolenKontaktRetur til NovrupskolenUdvidet ModtagerklasseKaraktererProjekterCOOP CREWEsbjerg BrandkadetterGrejbankenUde med UngdomsskolenInformation vedr. sejladsPassageransvarsforsikringSikkerhedsinstruks8-timers førstehjælpskursusEndags-sikkerhedskususBeskyttede farvandeUdlån af kanoerBekendtgørelserMinimumskrav til sikkerhedsiOm osBestyrelsenSkolebestyrelsesreferaterVedtægterFor personaleLærer loginAnsat i UngdomsskolenKontaktLedelsenAdministrationPedellerLedige stillingerFremtidens folkeskoleLov om UngdomsskolerOrganisationsdiagramLedelseTeknisk-administrativTilgængelighed på UngdomsskolenUddannelsesvejledningPresse - artiklerUngdomsskolens historieUngdomsskolens politikkerVision 2022Værdier

Lørdag

Her finder du alle de hold som ligger om lørdagen
Den store bageweekend - Bakkevejens Skole Fortuna, Bramming
Lø. 10:00-14:30, sø. 10:00-14:30
 
Startdato 29.10.2022
Slutdato 30.10.2022
Uv. gange 2
Den store bageweekend - Ungdomsskolen, Esbjerg
Lø. 10:00-14:30, sø. 10:00-14:30
 
Startdato 12.11.2022
Slutdato 13.11.2022
Uv. gange 2
Flugtskydning 08.10.22 - Ungdomsskolen, Esbjerg
Lø. 13:00-15:30
 
Startdato 08.10.2022
Slutdato 08.10.2022
Uv. gange 1
Flugtskydning 22.04.23 - Ungdomsskolen, Esbjerg
Lø. 13:00-15:30
 
Startdato 22.04.2023
Slutdato 22.04.2023
Uv. gange 1
Intro til kajak - 17.09.22 - Esbjerg
Lø. 09:30-14:30
 
Startdato 17.09.2022
Slutdato 08.10.2022
Uv. gange 3
Intro til kajak - 18.09.22 - Esbjerg
Sø. 09:30-14:30
 
Startdato 18.09.2022
Slutdato 09.10.2022
Uv. gange 3
Julebag - Ansgarskolen, Ribe
Lø. 10:00-14:00
 
Startdato 10.12.2022
Slutdato 10.12.2022
Uv. gange 1
Julebagedag - Bakkevejens Skole Fortuna, Bramming
Lø. 10:00-14:00
 
Startdato 10.12.2022
Slutdato 10.12.2022
Uv. gange 1
Juletur til Den Gamle By - 19.11.22 - Aarhus
Lø. 09:00-18:00
 
Startdato 19.11.2022
Slutdato 19.11.2022
Uv. gange 1
Mountainbike - Ungdomsskolen, Esbjerg
Forsk. mødetider
 
Startdato 25.09.2022
Slutdato 12.11.2022
Uv. gange 5
Skateboard - SeminarieHuset, Ribe
Lø. 09:00-16:00
 
Startdato 01.10.2022
Slutdato 11.03.2023
Uv. gange 6
Smykkeværkstedet 1 - SeminarieHuset, Ribe
Lø. 12:00-15:00
 
Startdato 26.11.2022
Slutdato 26.11.2022
Uv. gange 1
Smykkeværkstedet 2 - SeminarieHuset, Ribe
Lø. 15:00-18:00
 
Startdato 26.11.2022
Slutdato 26.11.2022
Uv. gange 1
Tie Dye dit tøj - 01.10.22 - Ungdomsskolen, Esbjerg
Lø. 10:00-15:00, sø. 10:00-15:00
 
Startdato 01.10.2022
Slutdato 02.10.2022
Uv. gange 2
Tur til Aros - 18.03.23 - Aarhus
Lø. 08:30-18:00
 
Startdato 18.03.2023
Slutdato 18.03.2023
Uv. gange 1


Senest opdateret 22.06.2015 11:20 af ukendt

Link til Feliks fra Apricore - Leverandør af hjemmesiden