Gå til sideindhold

Onsdag

Her finder du alle de hold som ligger om onsdagen
Band Workshop - Ungdomsskolen, Esbjerg
On. 15:30-21:00
 
Startdato 01.11.2023
Slutdato 13.12.2023
Uv. gange 6
Dans: Hip hop - Ungdomsskolen, Esbjerg
On. 19:30-21:00
 
Startdato 27.09.2023
Slutdato 07.02.2024
Uv. gange 17
Eksamensboost i dansk - SeminarieHuset, Ribe
On. 15:30-17:00
 
Startdato 03.04.2024
Slutdato 08.05.2024
Uv. gange 6
Eksamensboost i dansk - Ungdomsskolen, Esbjerg
On. 16:00-18:00
 
Startdato 03.04.2024
Slutdato 12.06.2024
Uv. gange 11
Eksamensboost i matematik - Studie 10, Bramming
On. 15:30-17:00
 
Startdato 03.04.2024
Slutdato 08.05.2024
Uv. gange 6
Ekstra dansk kl. 15 - Ungdomsskolen, Esbjerg
On. 15:00-16:00
 
Startdato 15.11.2023
Slutdato 07.02.2024
Uv. gange 10
Ekstra dansk kl. 16 - Ungdomsskolen, Esbjerg
On. 16:00-17:30
 
Startdato 27.09.2023
Slutdato 07.02.2024
Uv. gange 15
Ekstra Fysik - 9. årgang - Danmarksgade Skole, Esbjerg
On. 18:30-21:00
 
Startdato 27.09.2023
Slutdato 07.02.2024
Uv. gange 17
Ekstra matematik (lukket hold) - Præstegårdsskolen, Esbjerg
On. 14:30-16:00
 
Startdato 08.11.2023
Slutdato 24.01.2024
Uv. gange 10
Ekstra matematik - Spangsbjergskolen, Esbjerg
On. 16:00-17:30
 
Startdato 27.09.2023
Slutdato 07.02.2024
Uv. gange 15
Ekstra matematik - Studie 10, Bramming
On. 15:30-17:00
 
Startdato 27.09.2023
Slutdato 21.02.2024
Uv. gange 17
First Lego League 2024 - Ungdomsskolen, Esbjerg
Ma. 16:30-19:30
 
Startdato 23.09.2024
Slutdato 18.11.2024
Uv. gange 9
Håndværkerholdet - Murer - Rybners, Esbjerg
On. 15:30-19:30
 
Startdato 25.10.2023
Slutdato 20.12.2023
Uv. gange 9
Mix Gaming (E-Sport) - Studie 10, Bramming
On. 16:00-18:30
 
Startdato 27.09.2023
Slutdato 21.02.2024
Uv. gange 16
Tegne- og malekursus - SeminarieHuset, Ribe
On. 16:30-18:30
 
Startdato 27.09.2023
Slutdato 07.02.2024
Uv. gange 17
Tysk - Ungdomsskolen, Esbjerg
On. 17:30-19:00
 
Startdato 27.09.2023
Slutdato 07.02.2024
Uv. gange 15


Senest opdateret 28.04.2023 12:36 af JER

Link til Feliks fra Apricore - Leverandør af hjemmesiden