Gå til sideindhold
ForsideFritidFind HoldFind hold på UgedagMandagTirsdagOnsdagTorsdagFredagLørdagSøndagKnallertkørekortFind hold på skole / stedAuraskolenBohrskolenCosmosskolenUngdomshuset BrammingUrbanskolenVadehavsskolenSignaturskolenSeminariehuset RibeKonfus EsbjergGrønningen 3 BrammingFortunaskolenNovrupskolenGAME StreetMekkaUngdomsskolen EsbjergHovedbiblioteketFølg din tilmeldingAfmeldingSpørgsmål og svarElevinfoForsikringKontakt fritidLedelseAdministrationPedeller og ITMusikstarterUndervisere10. KlasseFlex10 - 10. klasseMålgruppeRetur til Flex10StudiemiljøRetur til Flex10UddannelsesvejledningOptagelseRetur til Flex10KontaktRetur til Flex10P-KlassenMålgruppeRetur til P-klassenStudiemiljøRetur til P-klassenUddannelsesvejledningOptagelseRetur til P-klassenKontaktRetur til P-klassenStudie 10Skoleåret 2022/2023Retur til Studie 10StudiemiljøFag og timetalBrug af ITBrobygning og praktikOSOSkolerejserLinksMålRetur til Studie 10UddannelsesvejledningVejledningBrobygning og praktikOptagelseRetur til Studie 10KontaktRetur til Studie 10Profilklasser - ordblinde eleverFrem 1010 plusSport og kulturklassenKaraktererCOOP CrewUddannelsesvejledningDagundervisningDe Små HoldMålgruppeRetur til De Små HoldStudiemiljøRetur til De Små HoldOptagelseRetur til De Små HoldKontaktRetur til De Små HoldFlex 10NovrupskolenMålgruppeRetur til NovrupskolenStudiemiljøRetur til NovrupskolenOptagelseRetur til NovrupskolenKontaktRetur til NovrupskolenUdvidet ModtagerklasseKaraktererProjekterCOOP CREWEsbjerg BrandkadetterGrejbankenUde med UngdomsskolenInformation vedr. sejladsPassageransvarsforsikringSikkerhedsinstruks8-timers førstehjælpskursusEndags-sikkerhedskususBeskyttede farvandeUdlån af kanoerBekendtgørelserMinimumskrav til sikkerhedsiOm osBestyrelsenSkolebestyrelsesreferaterVedtægterFor personaleLærer loginAnsat i UngdomsskolenKontaktLedelsenAdministrationPedellerLedige stillingerFremtidens folkeskoleLov om UngdomsskolerOrganisationsdiagramLedelseTeknisk-administrativTilgængelighed på UngdomsskolenUddannelsesvejledningPresse - artiklerUngdomsskolens historieUngdomsskolens politikkerVisionVærdier

Torsdag

Her finder du alle de hold som ligger om torsdagen
Boksning - Ungdomsskolen, Esbjerg
To. 19:00-20:30
 
Startdato 29.09.2022
Slutdato 09.02.2023
Uv. gange 17
Byg en PC - Ungdomsskolen, Esbjerg
To. 18:30-20:30
 
Startdato 29.09.2022
Slutdato 09.02.2023
Uv. gange 18
Eksamensboost i matematik - SeminarieHuset, Ribe
To. 16:30-18:00
 
Startdato 13.04.2023
Slutdato 11.05.2023
Uv. gange 5
Eksamensboost i matematik - Ungdomsskolen, Esbjerg
To. 16:30-18:30
 
Startdato 13.04.2023
Slutdato 11.05.2023
Uv. gange 5
Ekstra matematik - SeminarieHuset, Ribe
To. 16:30-18:00
 
Startdato 29.09.2022
Slutdato 09.02.2023
Uv. gange 18
Ekstra matematik - Ungdomsskolen, Esbjerg
To. 16:30-18:00
 
Startdato 29.09.2022
Slutdato 09.02.2023
Uv. gange 17
Fransk for begyndere - Ungdomsskolen, Esbjerg
To. 18:00-19:30
 
Startdato 29.09.2022
Slutdato 09.02.2023
Uv. gange 18
Guitar for alle - Seminariehuset, Ribe
To. 17:15-18:15
 
Startdato 29.09.2022
Slutdato 09.02.2023
Uv. gange 18
Kager og desserter - Ansgarskolen, Ribe
To. 16:00-18:30
 
Startdato 29.09.2022
Slutdato 09.02.2023
Uv. gange 18
Keramik - Ungdomsskolen, Esbjerg
To. 16:00-18:00
 
Startdato 29.09.2022
Slutdato 09.02.2023
Uv. gange 17
Keramik 2 - Ungdomsskolen, Esbjerg
To. 18:00-20:00
 
Startdato 29.09.2022
Slutdato 09.02.2023
Uv. gange 17
Mode og design - SeminarieHuset, Ribe
To. 17:30-20:00
 
Startdato 29.09.2022
Slutdato 09.02.2023
Uv. gange 18
Unge kokke - Bakkeskolen, Esbjerg
To. 16:30-19:15
 
Startdato 29.09.2022
Slutdato 09.02.2023
Uv. gange 18
Unge kokke - Ungdomsskolen, Esbjerg
To. 17:00-19:30
 
Startdato 29.09.2022
Slutdato 09.02.2023
Uv. gange 18


Senest opdateret 13.01.2016 09:56 af ukendt

Link til Feliks fra Apricore - Leverandør af hjemmesiden