Gå til sideindhold
ForsideFritidFind HoldFind hold på UgedagMandagTirsdagOnsdagTorsdagFredagLørdagSøndagKnallertkørekortFind hold på skole / stedAuraskolenBohrskolenCosmosskolenUngdomshuset BrammingUrbanskolenVadehavsskolenSignaturskolenSeminariehuset RibeKonfus EsbjergGrønningen 3 BrammingFortunaskolenNovrupskolenAlf Petersens atelierFotoværkstedet, HavnenGAME StreetMekkaYogaHusetUngdomsskolen EsbjergBrochure downloadAfmelding af holdFAQ: spørgsmål og svarElev infoForsikringerKontaktLedelseAdministrationPedellerInformation om Ungdomsskolen10. KlasseFlex10 - 10. klasseMålgruppeRetur til Flex10StudiemiljøRetur til Flex10UddannelsesvejledningOptagelseRetur til Flex10KontaktRetur til Flex10P-KlassenMålgruppeRetur til P-klassenStudiemiljøRetur til P-klassenUddannelsesvejledningOptagelseRetur til P-klassenKontaktRetur til P-klassenStudie 10Skoleåret 2020/2021Retur til Studie 10StudiemiljøFag og timetalBrug af ITBrobygning og praktikOSOSkolerejserLinksMålRetur til Studie 10UddannelsesvejledningVejledningBrobygning og praktikInformationsdageRetur til Studie 10OptagelseRetur til Studie 10KontaktRetur til Studie 10Profilklasser - ordblinde eleverKarakterCOOP CrewUddannelsesvejledningEUD 10Flex10 - 10. klasseP-klassenStudie 10DagundervisningDe Små HoldMålgruppeRetur til De Små HoldStudiemiljøRetur til De Små HoldOptagelseRetur til De Små HoldKontaktRetur til De Små HoldFlex 10NovrupskolenMålgruppeRetur til NovrupskolenStudiemiljøRetur til NovrupskolenOptagelseRetur til NovrupskolenKontaktRetur til NovrupskolenUdvidet ModtagerklasseKaraktererProjekterCOOP CREWEsbjerg BrandkadetterGrejbankenUde med UngdomsskolenInformation vedr. sejladsPassageransvarsforsikringSikkerhedsinstruks8-timers førstehjælpskursusEndags-sikkerhedskususBeskyttede farvandeUdlån af kanoerBekendtgørelserMinimumskrav til sikkerhedsiOm osBestyrelsenSkolebestyrelsesreferaterVedtægterFor personaleLærer loginAnsat i UngdomsskolenInfo for undervisere 21/22SamtykkeerklæringwebmasterKontaktLedelsenAdministrationPedellerLedige stillingerLov om UngdomsskolerOrganisationsdiagramTilgængelighed på UngdomsskolenUddannelsesvejledningUngdomsskolens historieUngdomsskolens politikkerVision 2021VærdierPresse - artikler

Torsdag

Her finder du alle de hold som ligger om torsdagen
Boksning - Ungdomsskolen, Esbjerg
To. 19:00-20:30
 
Startdato 30.09.2021
Slutdato 10.02.2022
Uv. gange 17
Byg en PC - Ungdomsskolen, Esbjerg
To. 18:30-20:30
 
Startdato 30.09.2021
Slutdato 10.02.2022
Uv. gange 17
Eksamensboost i dansk - SeminarieHuset, Ribe
To. 16:30-18:00
 
Startdato 21.04.2022
Slutdato 19.05.2022
Uv. gange 5
Eksamensboost i matematik - SeminarieHuset, Ribe
To. 16:30-18:00
 
Startdato 21.04.2022
Slutdato 19.05.2022
Uv. gange 5
Eksamensboost i matematik - Ungdomsskolen, Esbjerg
To. 16:30-18:00
 
Startdato 21.04.2022
Slutdato 19.05.2022
Uv. gange 5
Ekstra matematik - SeminarieHuset, Ribe
To. 16:30-18:00
 
Startdato 30.09.2021
Slutdato 10.02.2022
Uv. gange 17
Ekstra matematik - Ungdomsskolen, Esbjerg
To. 16:30-18:00
 
Startdato 07.10.2021
Slutdato 10.02.2022
Uv. gange 16
Fransk for begyndere - Ungdomsskolen, Esbjerg
To. 18:00-19:30
 
Startdato 07.10.2021
Slutdato 10.02.2022
Uv. gange 16
Fri kunst - SeminarieHuset, Ribe
To. 16:30-18:30
 
Startdato 30.09.2021
Slutdato 10.02.2022
Uv. gange 17
Guitar for alle - Seminariehuset, Ribe
To. 17:15-18:15
 
Startdato 30.09.2021
Slutdato 10.02.2022
Uv. gange 17
Moderne genbrugsdesign - Ungdomsskolen, Esbjerg
To. 18:00-20:00
 
Startdato 30.09.2021
Slutdato 10.02.2022
Uv. gange 17
Sammenspil for alle - SeminarieHuset, Ribe
To. 18:30-20:30
 
Startdato 30.09.2021
Slutdato 10.02.2022
Uv. gange 17
Science Club - Ådalsskolen, Esbjerg
To. 16:30-18:30
 
Startdato 09.12.2021
Slutdato 07.04.2022
Uv. gange 15
Unge kokke - Ungdomsskolen, Esbjerg
To. 17:00-19:30
 
Startdato 30.09.2021
Slutdato 10.02.2022
Uv. gange 17


Senest opdateret 13.01.2016 09:56 af ukendt

Link til Feliks fra Apricore - Leverandør af hjemmesiden