Bogormen
Her finder du alle hold inden for kategorien Bogormen
 
Esbjerg Ungdomsskole - Trailer - Bogormen
 

Ti. 16:00-18:00
Dansk for udvekslingsstuderende - Ungdomshuset, Bramming
 
Startdato 25.09.2018
Slutdato 30.04.2019
Uv. gange 26

Ti. 16:30-19:00
Dansk som andet sprog - hold 2 - Præstegårdsskolen, Esbjerg
 
Startdato 08.01.2019
Slutdato 09.04.2019
Uv. gange 12

Ti. 17:30-19:00
Eksamensboost i dansk - Bakkeskolen, Esbjerg
 
Startdato 02.04.2019
Slutdato 28.05.2019
Uv. gange 8

On. 16:30-18:00
Eksamensboost i dansk - Hjerting Skole, Esbjerg
 
Startdato 03.04.2019
Slutdato 29.05.2019
Uv. gange 8

Ma. 18:15-19:45
Eksamensboost i dansk - Præstegårdsskolen, Esbjerg
 
Startdato 01.04.2019
Slutdato 27.05.2019
Uv. gange 7

On. 17:00-18:30
Eksamensboost i dansk - Rørkjær Skole, Esbjerg
 
Startdato 03.04.2019
Slutdato 29.05.2019
Uv. gange 8

Ma. 18:45-20:15
Eksamensboost i dansk - SeminarieHuset, Ribe
 
Startdato 01.04.2019
Slutdato 27.05.2019
Uv. gange 7

Ma. 18:15-19:45
Eksamensboost i dansk - Spangsbjergskolen, Esbjerg
 
Startdato 01.04.2019
Slutdato 27.05.2019
Uv. gange 7

Ti. 16:30-18:00
Eksamensboost i dansk - Ungdomshuset, Bramming
 
Startdato 02.04.2019
Slutdato 28.05.2019
Uv. gange 8

Ti. 16:30-18:00
Eksamensboost i dansk - Ungdomsskolen, Esbjerg
 
Startdato 02.04.2019
Slutdato 28.05.2019
Uv. gange 8

Ma. 16:30-18:00
Eksamensboost i engelsk - Bakkeskolen, Esbjerg
 
Startdato 01.04.2019
Slutdato 27.05.2019
Uv. gange 7

Ma. 18:30-20:00
Eksamensboost i engelsk - Hjerting Skole, Esbjerg
 
Startdato 01.04.2019
Slutdato 27.05.2019
Uv. gange 7

Ti. 17:00-18:30
Eksamensboost i engelsk - Ungdomshuset, Bramming
 
Startdato 02.04.2019
Slutdato 28.05.2019
Uv. gange 8

On. 17:00-18:30
Eksamensboost i engelsk - Ungdomsskolen, Esbjerg
 
Startdato 03.04.2019
Slutdato 29.05.2019
Uv. gange 8

Ma. 17:00-18:30
Eksamensboost i engelsk - Vittenbergskolen, Ribe
 
Startdato 01.04.2019
Slutdato 27.05.2019
Uv. gange 7

Ti. 17:00-18:30
Eksamensboost i matematik - Bakkeskolen, Esbjerg
 
Startdato 02.04.2019
Slutdato 28.05.2019
Uv. gange 8

On. 16:30-18:00
Eksamensboost i matematik - Hjerting Skole, Esbjerg
 
Startdato 03.04.2019
Slutdato 29.05.2019
Uv. gange 8

Ma. 16:30-18:00
Eksamensboost i matematik - Præstegårdsskolen, Esbjerg
 
Startdato 01.04.2019
Slutdato 27.05.2019
Uv. gange 7

To. 17:00-18:30
Eksamensboost i matematik - Rørkjær Skole, Esbjerg
 
Startdato 04.04.2019
Slutdato 23.05.2019
Uv. gange 6

Ma. 16:30-18:00
Eksamensboost i matematik - SeminarieHuset, Ribe
 
Startdato 01.04.2019
Slutdato 27.05.2019
Uv. gange 7

On. 17:00-18:30
Eksamensboost i matematik - Spangsbjergskolen, Esbjerg
 
Startdato 03.04.2019
Slutdato 29.05.2019
Uv. gange 8

On. 15:30-17:00
Eksamensboost i matematik - Ungdomshuset, Bramming
 
Startdato 03.04.2019
Slutdato 29.05.2019
Uv. gange 8

Ti. 17:15-18:45
Eksamensboost i matematik - Ungdomsskolen, Esbjerg
 
Startdato 02.04.2019
Slutdato 28.05.2019
Uv. gange 8

On. 16:30-18:00
Ekstra dansk - Hjerting Skole, Esbjerg
 
Startdato 09.01.2019
Slutdato 27.03.2019
Uv. gange 11

Ma. 18:15-19:45
Ekstra dansk - Præstegårdsskolen, Esbjerg
 
Startdato 24.09.2018
Slutdato 22.03.2019
Uv. gange 22

On. 17:00-18:30
Ekstra dansk - Rørkjær Skole, Esbjerg
 
Startdato 26.09.2018
Slutdato 27.03.2019
Uv. gange 23

Ma. 18:45-20:15
Ekstra dansk - Seminariehuset, Ribe
 
Startdato 24.09.2018
Slutdato 25.03.2019
Uv. gange 22

Ma. 18:15-19:45
Ekstra dansk - Spangsbjergskolen, Esbjerg
 
Startdato 24.09.2018
Slutdato 25.03.2019
Uv. gange 20

Ti. 16:30-18:00
Ekstra dansk - Ungdomshuset, Bramming
 
Startdato 25.09.2018
Slutdato 26.03.2019
Uv. gange 20

Ti. 16:30-18:00
Ekstra dansk - Ungdomsskolen, Esbjerg
 
Startdato 25.09.2018
Slutdato 26.03.2019
Uv. gange 22

Ma. 18:30-20:00
Ekstra engelsk - Hjerting Skole, Esbjerg
 
Startdato 24.09.2018
Slutdato 25.03.2019
Uv. gange 21

On. 17:00-18:30
Ekstra engelsk - Spangsbjergskolen, Esbjerg
 
Startdato 26.09.2018
Slutdato 27.03.2019
Uv. gange 22

Ti. 17:00-18:30
Ekstra engelsk - Ungdomshuset, Bramming
 
Startdato 08.01.2019
Slutdato 26.03.2019
Uv. gange 9

On. 17:00-18:30
Ekstra engelsk - Ungdomsskolen, Esbjerg
 
Startdato 26.09.2018
Slutdato 27.03.2019
Uv. gange 19

Ma. 17:00-18:30, ma. 18:30-20:30
Ekstra engelsk - Vittenbergskole, Ribe
 
Startdato 24.09.2018
Slutdato 25.03.2019
Uv. gange 25

On. 18:30-21:00
Ekstra Fysik - Danmarksgade Skole, Esbjerg
 
Startdato 26.09.2018
Slutdato 27.03.2019
Uv. gange 23

Ti. 17:00-18:30
Ekstra matematik - Bakkeskolen, Esbjerg
 
Startdato 25.09.2018
Slutdato 26.03.2019
Uv. gange 21

On. 16:30-18:00
Ekstra matematik - Hjerting Skole, Esbjerg
 
Startdato 26.09.2018
Slutdato 27.03.2019
Uv. gange 21

Ma. 16:30-18:00
Ekstra matematik - Præstegårdsskolen, Esbjerg
 
Startdato 24.09.2018
Slutdato 22.03.2019
Uv. gange 22

To. 17:00-18:30
Ekstra matematik - Rørkjær Skole, Esbjerg
 
Startdato 27.09.2018
Slutdato 28.03.2019
Uv. gange 18

Ma. 16:30-18:00
Ekstra matematik - SeminarieHuset, Ribe
 
Startdato 24.09.2018
Slutdato 25.03.2019
Uv. gange 21

On. 17:00-18:30
Ekstra matematik - Spangsbjergskolen, Esbjerg
 
Startdato 26.09.2018
Slutdato 27.03.2019
Uv. gange 20

On. 15:30-17:00
Ekstra matematik - Ungdomshuset, Bramming
 
Startdato 26.09.2018
Slutdato 27.03.2019
Uv. gange 22

Ti. 17:15-18:45
Ekstra matematik - Ungdomsskolen, Esbjerg
 
Startdato 25.09.2018
Slutdato 19.03.2019
Uv. gange 21

On. 17:00-18:30
Ekstra matematik 2 - Ungdomshuset, Bramming
 
Startdato 26.09.2018
Slutdato 27.03.2019
Uv. gange 22

To. 16:30-18:30
Forfatterskolen - Hovedbiblioteket, Esbjerg
 
Startdato 27.09.2018
Slutdato 28.03.2019
Uv. gange 21

Ti. 18:00-19:30
Fransk - Ungdomsskolen, Esbjerg
 
Startdato 25.09.2018
Slutdato 26.03.2019
Uv. gange 23


Senest opdateret 21.06.2015 21:50 af TK