Bogormen
Her finder du alle hold inden for kategorien Bogormen
 
Esbjerg Ungdomsskole - Trailer - Bogormen
 

Ti. 16:00-18:00
Dansk for udvekslingsstuderende - Ungdomshuset, Bramming
 
Startdato 24.09.2019
Slutdato 18.02.2020
Uv. gange 17

Ma. 16:30-18:00
Ekstra dansk - Bakkeskolen, Esbjerg
 
Startdato 23.09.2019
Slutdato 03.02.2020
Uv. gange 16

On. 16:30-19:30
Ekstra dansk - Modtageklassen - Præstegårdsskolen, Esbjerg
 
Startdato 06.11.2019
Slutdato 20.05.2020
Uv. gange 23

Ma. 18:30-20:00
Ekstra dansk - Seminariehuset, Ribe
 
Startdato 23.09.2019
Slutdato 03.02.2020
Uv. gange 16

Ma. 16:30-18:00
Ekstra dansk - Ungdomsskolen, Esbjerg
 
Startdato 07.10.2019
Slutdato 02.03.2020
Uv. gange 17

Ma. 17:30-19:00
Ekstra engelsk - SeminarieHuset, Ribe
 
Startdato 23.09.2019
Slutdato 03.02.2020
Uv. gange 17

Ti. 17:45-19:15
Ekstra engelsk - Ungdomsskolen, Esbjerg
 
Startdato 24.09.2019
Slutdato 04.02.2020
Uv. gange 16

Ma. 16:30-18:00
Ekstra engelsk 2 - Ungdomsskolen, Esbjerg
 
Startdato 30.09.2019
Slutdato 02.03.2020
Uv. gange 18

To. 15:00-16:30
Ekstra engelsk 2 - Vittenbergskolen, Ribe
 
Startdato 23.10.2019
Slutdato 06.02.2020
Uv. gange 15

On. 18:30-21:00
Ekstra Fysik - Danmarksgade Skole, Esbjerg
 
Startdato 25.09.2019
Slutdato 05.02.2020
Uv. gange 17

Ti. 16:30-18:00
Ekstra matematik - Bakkeskolen, Esbjerg
 
Startdato 24.09.2019
Slutdato 04.02.2020
Uv. gange 17

On. 16:30-18:00
Ekstra matematik - Hjerting Skole, Esbjerg
 
Startdato 25.09.2019
Slutdato 05.02.2020
Uv. gange 16

To. 17:00-18:30
Ekstra matematik - Rørkjær Skole, Esbjerg
 
Startdato 26.09.2019
Slutdato 06.02.2020
Uv. gange 18

To. 16:30-18:00
Ekstra matematik - SeminarieHuset, Ribe
 
Startdato 26.09.2019
Slutdato 06.02.2020
Uv. gange 18

On. 16:30-18:00
Ekstra matematik - Spangsbjergskolen, Esbjerg
 
Startdato 25.09.2019
Slutdato 05.02.2020
Uv. gange 15

On. 15:30-17:00
Ekstra matematik - Ungdomshuset, Bramming
 
Startdato 25.09.2019
Slutdato 05.02.2020
Uv. gange 17

Ti. 16:15-17:45
Ekstra matematik - Ungdomsskolen, Esbjerg
 
Startdato 24.09.2019
Slutdato 04.02.2020
Uv. gange 16

Ti. 18:00-19:30
Ekstra matematik 2 - Bakkeskolen, Esbjerg
 
Startdato 24.09.2019
Slutdato 04.02.2020
Uv. gange 17

On. 18:00-19:30
Ekstra matematik 2 - Spangsbjergskolen, Esbjerg
 
Startdato 25.09.2019
Slutdato 05.02.2020
Uv. gange 14

To. 18:00-19:30
Ekstra matematik 2 - Ungdomsskolen, Esbjerg
 
Startdato 26.09.2019
Slutdato 20.02.2020
Uv. gange 17

On. 16:30-18:00
Ekstra Tysk - Ungdomsskolen, Esbjerg
 
Startdato 25.09.2019
Slutdato 05.02.2020
Uv. gange 15

Esbjerg Akademiet 2020
 

Ma. 17:00-18:30
Fransk - SeminarieHuset, Ribe
 
Startdato 23.09.2019
Slutdato 03.02.2020
Uv. gange 16

To. 16:30-18:00
Fransk - Ungdomsskolen, Esbjerg
 
Startdato 26.09.2019
Slutdato 20.02.2020
Uv. gange 16

Ti. 16:30-18:00
Kinesisk for begyndere - Ungdomsskolen, Esbjerg
 
Startdato 24.09.2019
Slutdato 04.02.2020
Uv. gange 17

To. 16:30-18:30
Science Club - Ådalsskolen, Esbjerg
 
Startdato 26.09.2019
Slutdato 06.02.2020
Uv. gange 17


Senest opdateret 21.06.2015 21:50 af TK

Link til Feliks fra Apricore - Leverandør af hjemmesiden